להתחברות
לקבלת שם משתמש וסיסמא
הרשם כאן

מצלמות – סכנה לפרטיות

מצלמות – סכנה לפרטיות

התקנת המצלמות מהוות סכנה גדולה משתי סיבות עקריות :

א. פרטיות הדייר: זכותו של אדם לפרטיות בסיסית, במיוחד ברגעים האינטימיים ביותר בחייו. המטרה העיקרית של המצלמות היא דווקא בשעות הטיפול האישי כמו רחצה , הלבשה וכו'.

 

ב. זכויות העובד : זכותו הבסיסית של כל אדם להתנהל בעבודתו בלי שעוקבים אחריו ורואים כל צעד.

מעבר לכך קיימת בעיה בעלות התקנת המצלמות . רבים ממנהלי בית האבות טוענים שהעלות תגולגל על הדיירים וזאת למרות שהממשלה התחייבה עקרונית לממנם .

 

לפיכך , פתרון המצלמות הוא בעייתי ויש צורך למצא דרכים חלופיות  בכדי למנוע התעללות.

להרחבה ראו  כאן.

0
בטחון חיוני לחסרי ישע

בטחון חיוני לחסרי ישע

ביטחון חיוני – קשישים הם אוכלוסיה חסרת ישע ופגיעה. מדווחים מאות מקרים של פגיעות בקשישים בבתי אבות כמו שניתן לראות כאן .

 

לאור הפגיעות וההתעללויות החוזרות ונשנות, אין ברירה אלא לנקוט בצעד משמעותי שירתיע וימנע ממטפלים לפגוע בקשישים.

 

למרות הבעיתיות הקשורה לאבדן הפרטיות המצלמות מספקות מידע אמין בנוגע להתנהלות עובדים, ובעיקר  מספקות הרתעה משמעותית. ואכן כך החליטה הכנסת בהצעת חוק זו

להרחבה  קראו קראו כאן

0
sources

תמצית

התעללות בקשישים במוסדות זהו נושא שאנשי מקצוע מתמודדים איתו כבר שנים רבות.

שחיקת מטפלים, שכר לא הולם, עבודה אינטנסיבית, ועוד רבות הן הסיבות שיכולות להוביל להתעללות של מטפל בקשיש.

הועלו הצעות רבות כיצד לפתור בעיה זו ואולי אף למנוע. לאחרונה נחקק חוק המחייב התקנת מצלמות אבטחה במסדרונות ובחדרים בבתי אבות סיעודיים.

בדיון שלפנינו  אנו עוסקים ביתרונות ובחסרונות של חקיקה זו  – מצד אחד שמירה על בטחונם של הקשישים, מצד שני חדירה לפרטיותם ולרגעים הכי אינטימיים שלהם.  האם זו הדרך הנכונה ללכת בה? האם יש חלופות ?

הדיון הערוך

 • עורך

  כדי להשתתף בדיון הנכם נדרשים להתחבר עם שם משתמש וסיסמא (ראו בפינה השמאלית העליונה – "כנס" ). במידה ואין ברשותכם… כדי להשתתף בדיון הנכם נדרשים להתחבר עם שם משתמש וסיסמא (ראו בפינה השמאלית העליונה – "כנס" ). במידה ואין ברשותכם שם משתמש – אנא הרשם כאן (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  התעללות בקשישים במוסדות זהו נושא שאנשי מקצוע מתמודדים איתו כבר שנים רבות. לאחרונה עבר החוק להתקנת מצלמות אבטחה  , לפיו- ועל…

  התעללות בקשישים במוסדות זהו נושא שאנשי מקצוע מתמודדים איתו כבר שנים רבות.

  לאחרונה עבר החוק להתקנת מצלמות אבטחה  , לפיו- ועל כל המוסדות הגריאטריים להתקין מצלמות  במסדרונות ובחדרים בבתי אבות סיעודיים.

  בדיון שלפנינו  המשך הדיון לגבי תועלתו וחסרונותיו של החוק: מצד אחד שמירה על בטחונם של הקשישים, ומהצד השני החשש מהפגיעה בפרטיותם (ובפרטיות העובדים) ברגעים הכי אינטימיים שלהם.

  מקורות רלוונטיים לדיון ראו כאן 

  (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  ביטחון חיוני – קשישים הם אוכלוסיה חסרת ישע ופגיעה. מדווחים מאות מקרים של פגיעות בקשישים בבתי אבות כמו שניתן לראות כאן .… ביטחון חיוני – קשישים הם אוכלוסיה חסרת ישע ופגיעה. מדווחים מאות מקרים של פגיעות בקשישים בבתי אבות כמו שניתן לראות כאן . לאור הפגיעות וההתעללויות החוזרות ונשנות, אין ברירה אלא לנקוט בצעד משמעותי שירתיע וימנע ממטפלים לפגוע בקשישים. למרות הבעיתיות הקשורה לאבדן הפרטיות המצלמות מספקות מידע אמין בנוגע להתנהלות עובדים, ובעיקר  מספקות הרתעה משמעותית. ואכן כך החליטה הכנסת בהצעת חוק זו להרחבה  קראו קראו כאן (צפיה בדעה במקור)
 • אודי ליאון

  התקנת המצלמות מהוות סכנה גדולה משתי סיבות עקריות : א. פרטיות הדייר: זכותו של אדם לפרטיות בסיסית, במיוחד ברגעים האינטימיים ביותר… התקנת המצלמות מהוות סכנה גדולה משתי סיבות עקריות : א. פרטיות הדייר: זכותו של אדם לפרטיות בסיסית, במיוחד ברגעים האינטימיים ביותר בחייו. המטרה העיקרית של המצלמות היא דווקא בשעות הטיפול האישי כמו רחצה , הלבשה וכו'. ב. זכויות העובד : זכותו הבסיסית של כל אדם להתנהל בעבודתו בלי שעוקבים אחריו ורואים כל צעד. מעבר לכך קיימת בעיה בעלות התקנת המצלמות . רבים ממנהלי בית האבות טוענים שהעלות תגולגל על הדיירים וזאת למרות שהממשלה התחייבה עקרונית לממנם . לפיכך , פתרון המצלמות הוא בעייתי ויש צורך למצא דרכים חלופיות  בכדי למנוע התעללות. (צפיה בדעה במקור)
 • אודי ליאון

  לא זו הדרך- יש להפעיל דרכים חלופיות לא זו הדרך- יש להפעיל דרכים חלופיות (צפיה בדעה במקור)
 • June Loyd

  המצלמות הן התחמקות מהעיקר . יש צורך במיון, תגמול ותנאים הולמים לעבודת המטפלים. כמו כן – הפיקוח לא מספיק מרתיע… המצלמות הן התחמקות מהעיקר . יש צורך במיון, תגמול ותנאים הולמים לעבודת המטפלים. כמו כן – הפיקוח לא מספיק מרתיע ויש צורך בהגברתו. (צפיה בדעה במקור)
 • תמיכה
  פנינה סלע כץ

  דילמה קשה . מצלמה בכל מקום כולל מקלחות ושרותים תביא לפגיעה בצינעת הפרט מחד אבל מאידך עשויה למנוע השנות של… דילמה קשה . מצלמה בכל מקום כולל מקלחות ושרותים תביא לפגיעה בצינעת הפרט מחד אבל מאידך עשויה למנוע השנות של מקרה אלימות הבעיה המרכזית עיניים של מי יצפו בסרטי המצלמות מי יפקח שאין שימוש זדוני בתמונות המצולמות אולי במקום מצלמות עדיף לשנות את התקינה בבתי אבות, לתגמל אחרת ויותר את הצוותים שעובדים לא לאפשר למשל משמרות כפולות העמדה במלואה ראו כאן (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  המטפלים יוכשרו ויעברו קורסים ויקבלו תעודות, במימון משרד הבריאות. דבר זה יעלה את הגאווה המקצועית והמוטיבציה. כמו כן יש צורך בעליה… המטפלים יוכשרו ויעברו קורסים ויקבלו תעודות, במימון משרד הבריאות. דבר זה יעלה את הגאווה המקצועית והמוטיבציה. כמו כן יש צורך בעליה בשכר בכפוף להכשרות. לדעה במלואה ראו כאן (צפיה בדעה במקור)
 • גלעד סממה

  פתרון המצלמה איננו מספק . חייבים טיפול הכולל הצעות לכוח פיקוח משמעותי בנוגע להפרת זכויות הבסיסיות של הקשישים שלא קודמו.… פתרון המצלמה איננו מספק . חייבים טיפול הכולל הצעות לכוח פיקוח משמעותי בנוגע להפרת זכויות הבסיסיות של הקשישים שלא קודמו. שכר המטפלים הסיעודיים לא עלה. הכשרות וסינון מועמדים לפי קבלה לעבודה - אין. כמו כן יש צורך בהפעלת כלים משפטיים – ולשם כך הוקם בסיוע המשפטי במשרד המשפטים, בראשותה של ד"ר מיטל סגל-רייך, כוח לייצוג זקנים ואנשים עם מוגבלות והגשנו תביעת אזרחית ענקית נגד בעלי 'נאות כיפת זהב' וגם נגד משרד הבריאות על הפיקוח הירוד שלו באותם מוסדות. (צפיה בדעה במקור)
 • תמיכה
  חופית דואני

  החלטה מאד חשובה והכרחית למניעת התעמרות והעלאת איכות הטיפול. לגבי צפיה – לפי דעתי האישית צריך להכשיר את מי שיצפה… החלטה מאד חשובה והכרחית למניעת התעמרות והעלאת איכות הטיפול. לגבי צפיה – לפי דעתי האישית צריך להכשיר את מי שיצפה ,להחתים על מסמך סודיות ושמירת פרטיות,ואולי גם פה שתהייה בחירת העדפה מגדרית של הצופה,גבר יצפה על גברים ואישה על נשים …למרות שזה מסבך את הפרוצדורה. העמדה במלואה ראו כאן (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  האיזונים שנקבעו בחוק האיזונים שנקבעו בחוק (צפיה בדעה במקור)

מקורות עקריים