להתחברות
לקבלת שם משתמש וסיסמא
הרשם כאן

חובת הפרישה מעבודה | מקורות

"אנשים לא אוהבים זקנים"

גילה אלמגור, הגברת הראשונה של הקולנוע והתיאטרון, תחגוג ביום שני את יום הולדתה ה-80. בריאיון לחדשות 13, אלמגור הרשתה לעצמה לא רק לחגוג, אלא גם להוריד כמה מסכות ולדבר בגילוי לב על האתגר להמשיך לעבוד במקצוע, על כמעט 60 שנות נישואין ועל שרת התרבות.

לטענתה, גילה המבוגר לא מיטיב עם מקצוע המשחק. "הזקנה היא אכזרית, היא טבח. השאלה מה אתה עושה כדי להקל. צריך לשמור על המוח כי הזיכרון, גם במקצוע, הוא נכס", אמרה. "אנשים לא אוהבים זקנים, וגם בתיאטרון לא אוהבים זקנים. כדי שירצו אותי ממרום גילי, אני צריכה להיות טובה וכזאת שכדאי להם להחזיק אותי". לדבריה, "החוזים שחותמים איתי הם מגוחכים, לא פעם אפילו משפילים. אני בולעת את הצפרדע כי אני רוצה לעבוד", הוסיפה.

אלמגור מטפחת נישואים עם יעקב אגמון כבר 57 שנים, ולטענתה הסוד לשמירה על הזוגיות הוא "מרחב ולכבד את הזולת – זה מתחיל ונגמר בזה. אי אפשר לעבור את החיים בלי משברים, והחוכמה זה מה עושים עם זה. אני חושבת שכל משבר שהיה לנו בנה אותנו. לפי הקלישאה, מה שלא שובר אותך – בונה אותך".

הגברת הראשונה של התיאטרון הייתה מאז ומתמיד מעורבת במתרחש בישראל. בריאיון, העבירה אלמגור ביקורת חריפה על שרת התרבות מירי רגב: "לא יכול להיות מצב שמי שעומד בראש הפירמידה כמעט בזה למי שהיה כאן קודם. זה פשע". כמו כן הוסיפה: "אבא שלי נרצח על ידי צלף ערבי בחודש החמישי להריונה של אימי. זה לא עשה אותי שונאת ערבים, שונאת בני אדם או שוחרת נקמה. מאז שאני עומדת על דעתי, אני בודקת תחת איזה שמים אני רוצה לעמוד ועל איזה קרקע אני רוצה לעבוד".

מקורות קרובים

Avatar

לא תוכלו לפרוש

AP ירון דרוקמן ובילי פרנקל Ynet 30.12.13

Avatar

פנסיה – הסבר קצר למען המחר

רשות שוק ההון - האוצר שלי