להתחברות
לקבלת שם משתמש וסיסמא
הרשם כאן

מה היא סוגיה פעילה?

מה היא סוגיה פעילה?

בדיון יועלו בצורה מתגלגלת ובשיתוף חברי הפורום, רעיונות של ארגונים ופרטיים בנושאים שונים, לאורך כל תקופת הקורונה.

הסוגיה הזו עוסקת בפתרונות המוצעים באמצעים טכנולוגיים.

לסוגיה העוסקת בפתרונות מעשיים בתחומים נוספים לחצו כאן.

 

sources

תמצית

הרשתות החברתיות, אתרי אינטרנט, ומערכות מתוחכמות נוספות יכולים להציע מגוון בלתי מוגבל של אפשרויות בתקופת משבר הקורונה.

באמצעות הטכנולוגיה, יש אופציה לקיום ואף חידוש קשרים, פנים אל פנים. ניתן למצוא תעסוקה, ערוצים לתמיכה רגשית, תכני תרבות ופנאי ועוד.

כל שצריך לדעת, הוא כיצד להשתמש בפלטפורמות הללו.

אם כן מה הן האפשרויות הניתנות כתמיכה באמצעים טכנולוגיים עבור זקנים בתקופת הקורונה, ומה השירותים המוצעים על מנת לסייע בהקלה על שימוש באותם אמצעים?

 

הדיון הערוך

 • עורך

  לימודים לימודים (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  באוניברסיטת חיפה התאגדו מרצים בהובלתן של ד"ר מעיין אגמון מהחוג לסיעוד, וד"ר מיכל איזיקסון מהחוג לגרונטולוגיה. המומחים התנדבו להעביר תכנים בפלטפורמה… באוניברסיטת חיפה התאגדו מרצים בהובלתן של ד"ר מעיין אגמון מהחוג לסיעוד, וד"ר מיכל איזיקסון מהחוג לגרונטולוגיה. המומחים התנדבו להעביר תכנים בפלטפורמה ייעודית עבור זקנים הספונים בביתם במהלך תקופת משבר הקורונה. הפרויקט מועבר באמצעות מערכת Uniper הביתית. המערכת מותקנת בבתיהם של וותיקים גם בשגרה, ומציעה פורטל בידור, קשר דיגיטלי עם קרובים ואנשי מקצוע ותכנים לשמירה על שגרה פעילה. סרטון הסבר על Uniper (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  ביום ראשון הקרוב (5.4.20), נפתח הקורס המקוון "התמצאות בעולם הדיגיטלי לאזרחים וותיקים" באתר הממשלתי "קמפוס IL". ההרשמה אל הקורס חינמית,… ביום ראשון הקרוב (5.4.20), נפתח הקורס המקוון "התמצאות בעולם הדיגיטלי לאזרחים וותיקים" באתר הממשלתי "קמפוס IL". ההרשמה אל הקורס חינמית, והלימודים מתבצעים במסגרת של קהילת לומדים קטנה המאפשרת קשר עם לומדים נוספים,והדרכה מרחוק של מנהלת קהילה. באתר הקורס, מוצעות כעשר לומדות קצרות הכוללות הדרכה תיאורטית ויישומית על רשתות חברתיות, אתרי אינטרנט פונקציונליים והיכולת לשוטט ולהתמצא בהם (חשבון הבנק, אתר קופ"ח, בטל"א) ועוד. להרשמה לקורס- אתר קמפוס IL (צפיה בדעה במקור)
 • יואל לוינסקי

  הסבר על פתיחת חשבון זום לסבא וסבתא! עבור כל מי שמתקשה להעביר את המסר דרך הטלפון. https://www.eilot.org.il/boards/Website/info/2278/     הסבר על פתיחת חשבון זום לסבא וסבתא! עבור כל מי שמתקשה להעביר את המסר דרך הטלפון. https://www.eilot.org.il/boards/Website/info/2278/     (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  תרבות תרבות (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  ארגון אשל (ג'וינט ישראל) פתח אתר מיוחד לימי הקורונה. באתר מוצעים מדריכים אינטרנטיים עבור מטפלים וובינרים (כנסים אינטרנטיים) ייעודיים לאנשי… ארגון אשל (ג'וינט ישראל) פתח אתר מיוחד לימי הקורונה. באתר מוצעים מדריכים אינטרנטיים עבור מטפלים וובינרים (כנסים אינטרנטיים) ייעודיים לאנשי מקצוע. כמו כן- מציע האתר תכנים ביתיים לזקנים באמצעות סרטונים, המספקים הפעלות והדרכות להתמודדות עם ימי הקורונה. לאתר: https://www.eshelnet.org.il/Corona (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  המשרד לשוויון חברתי מציג: "קורונה בשלייקס". מגוון סרטוני השראה, הקרנת הצגות תיאטרון, תרבות ופנאי, וכמו כן הנחיות והדרכות להתמודדות עם… המשרד לשוויון חברתי מציג: "קורונה בשלייקס". מגוון סרטוני השראה, הקרנת הצגות תיאטרון, תרבות ופנאי, וכמו כן הנחיות והדרכות להתמודדות עם משבר הקורונה. לאתר המשרד: https://www.gov.il/he/departments/news/corona_virus_seniors_activities (צפיה בדעה במקור)
 • חנן אליאס

  ראו פרויקט של "מחשבה טובה" בתחום הטכנולוגיה טובה.png ראו פרויקט של "מחשבה טובה" בתחום הטכנולוגיה טובה.png (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  קשר עם קרובים קשר עם קרובים (צפיה בדעה במקור)
 • חופית דואני

  חדש - שיחת וידאו לאנשים מבוגרים ומוגבלים שלא יכולים להפעיל טלפון נייד, טאבלט ומחשב. ימים אלו מחדדים את הצורך לפתרונות… חדש - שיחת וידאו לאנשים מבוגרים ומוגבלים שלא יכולים להפעיל טלפון נייד, טאבלט ומחשב. ימים אלו מחדדים את הצורך לפתרונות יחודיים ויצירתיים לאנשים מבוגרים ואנשים עם מוגבלויות הנמצאים בבידוד או ריחוק חברתי ונתקלים במגוון בעיות וכמובן בבדידות. בני המשפחה וצוות טיפולי אינו יכול להגיע וניתן לומר שאוכלוסיה זו מנותקת. ההכרות המעמיקה שלנו אפשרה לנו להבין את הצרכים והאתגרים בתקופה זו ומיהרנו ופיתחנו את ערכת 'ממואפ קורונה' הכוללת מסך גדול ומצלמה המאפשרת לבן משפחה ליזום שיחת וידאו מאובטחת עם הוריו המבוגרים. סבא וסבתא או בן משפחה עם מוגבלויות, בלי שהם צריכים לעשות משהו, רק להתקרב למצלמה ולדבר. לכל מי שיש לו בן משפחה 'מאותגר טכנולוגית': www.memoapp.co.il (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  מיזם "והגדת לבנך" 2020 מזמין משפחות בארץ ובעולם ,להשתתף בפרויקט תיעוד ולשמר את חוויות חג הפסח בימי הקורונה! זהו אתר המבוסס… מיזם "והגדת לבנך" 2020 מזמין משפחות בארץ ובעולם ,להשתתף בפרויקט תיעוד ולשמר את חוויות חג הפסח בימי הקורונה! זהו אתר המבוסס על ציר זמן שיתופי, המתחיל בליל הסדר,מסתיים במימונה ומאפשר למשפחות להוסיף תמונות וסרטונים ולהשאיר חותם בזיכרון הקולקטיבי שלנו. המיזם זכה במקום הראשון בתחרות אשר השיקה "הכוורת", ההאב החברתי של ישראל (מיסודם של ג'וינט ישראל וקרנות הביטוח הלאומי). לכניסה לחצו כאן (צפיה בדעה במקור)

מקורות עקריים