להתחברות
לקבלת שם משתמש וסיסמא
הרשם כאן

סגר כאמצעי לבלימת הנגיף

סגר כאמצעי לבלימת הנגיף

תומכי הסגר טוענים כי סגר נוסף הכרחי למניעת התפשטות הנגיף. סגר הוא האמצעי היחידי כרגע להשטחת העקומה ובלעדיו יקרסו בתי החולים. הסיבות עיקריות להטלת הסגר: האחת בכדי לסייע למדינה למתן את רמתהתחלואה הגבוהה ולמנוע את קריסתם של בתי החולים, והשנייה בכדי למנוע התלקחות מחודשת של ההדבקה על רקע התפילות ההמוניות, המפגשים המשפחתיים והיציאה לאתרי הבילויים והפנאי בחגים.

מתנגדי הסגר קוראים לאימוץ המודל השבדי בכדי להשיג חיסון עדר. סגר יגרור השלכות משמעותיות על החברה והכלכלה. הנתונים האמפירים לא תומכים בכך שסגר הוא אמצעי יעיל לבלימת המגפה.

בדיקות קורונה

בדיקות קורונה

בעד הרחבת הבדיקות –  הרחבת הבדיקות לכלל האוכלוסייה הכרחית לקטיעת שרשרת ההדבקה. אם אלו שנדבקו שוהים בבידוד למשך שבועיים, הם לא מדביקים אנשים אחרים ואז המגפה מפסיקה, זו הדרך להשתלט על  המגפה".

נגד הרחבת הבדיקות – בדיקות הקורונה לא נותנות דבר בהתמודדות עם הנגיף היות ורוב המאומתים אינם חולים ורק אחוז קטן מהם יחלה בפועל, לכן אין למספרים הללו שום משמעות.בנוסף אין סטנדרט אחיד בנוגע לבדיקות המעבדה, מה שהופך אותן לפחות רלוונטיות.במקום להרחיב את הבדיקות ניתן להפנות משאבים אלו למקומות חשובים יותר, כגוןבתי החולים.

 

תמצית 

סוגיא זו תעסוק במשבר הקורונה תוך בחינת מדיניות הממשלה ומקבלי ההחלטות, כמו גם הצפת חלופות אפשריות.

  • האם סגר כללי הוא בחזקת רע הכרחי או קיימות חלופות נוספות?
  • האם יש צורך להרחיב את בדיקות הקורונה כדי למנוע את התפרצות המגפה או דוווקא לצמצם אותן?