להתחברות
לקבלת שם משתמש וסיסמא
הרשם כאן

בעד הבידוד

בעד הבידוד

אין ברירה ! חייבים להגן על האוכלוסייה המבוגרת הפגיעה

נגד בידוד גורף

נגד בידוד גורף

אין הגיון בהכנסת כמיליון וחצי איש לבידוד!

מדובר באוכלוסיה המונה כמיליון וחצי איש, כרבע מהם עדיין בשוק העבודה, הצעד ההגיוני הוא להמשיך לבודד את החולים והנשאים, לא את הבריאים.

 

השלכות הבידוד

השלכות הבידוד

כתוצאה מבידוד מתמשך וריחוק חברתי ישנן השלכות על חוסן בריאותי ונפשי

sources

תמצית

ווירוס הקורונה אשר מתפשט בעת האחרונה ברחבי העולם משפיע על האנושות בדרכים רבות.

אחוזי ההדבקה והתמותה ממנו גבוהים, השווקים סופגים נזקים כלכליים אדירי ממדים, ועלינו מוטלות הגבלות נרחבות של חופש התנועה.

כמו בתחומים רבים אחרים, גם כאן בני ה60+ חשופים לפגיעה הקשה ביותר, אחוזי התמותה כתוצאה מהדבקה הם גבוהים בקבוצת הגיל הזו והסיבוכים הם קשים.

לאחרונה פורסמה הנחיה של ארגון הבריאות העולמי על פיה על בני קבוצת הגיל להימנע מיציאה בלתי נחוצה למרחב הציבורי ומשהות במקומות הומי אדם. ההנחה היא שאם כל בן 60+ יכנס למעין בידוד יזום, נוכל להציל חיי אדם ולעצור את העומס המתרגש על מערכת הבריאות.

הצעד הנוכחי מעלה סימני שאלי לגבי היכולת להגן על הזקנים מפני התפשטות המגפה, האם לבידוד יזום או צמצום תנועה יש הצדקה בריאותית וחברתית?

הסוגיה הנוכחית מעלה שאלה לגבי מאזן הסיכונים הכרוך בהרחקת זקנים מהחברה.

לסוגיה הדנה בדרכי התמודדות לתמיכה תחת ההגבלות הקיימות לחצו כאן

 

הדיון הערוך

 • עורך

  וירוס הקורונה ההולך ומתפשט ידוע כבעל השלכות בריאותיות קשות על אוכלוסיית הזקנים, עם אחוזי תמותה גבוהים. לאחרונה עלתה הצעה להחיל…
  וירוס הקורונה ההולך ומתפשט ידוע כבעל השלכות בריאותיות קשות על אוכלוסיית הזקנים, עם אחוזי תמותה גבוהים.
  לאחרונה עלתה הצעה להחיל בידוד מניעתי על כל אוכלוסיית בני ה60+, אשר יתבטא בתחילה בהימנעות מיציאה לא מוצדקת מהבית.
  אם כל זקן ימנע ממגע עם אנשים, נצליח להציל חיים!
  יחד עם זאת, יש לזכור שמדובר באוכלוסייה המונה כמיליון וחצי איש, כרבע מהם עדיין בשוק העבודה.
  האם יש הצדקה לפגיעה כה נרחבת בחייהם האישיים?
  כנסו לדיון וכתבו- מה דעתכם בסוגיה רגישה זו?
  (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  עמדות עיקריות - מה דעתכם ? עמדות עיקריות - מה דעתכם ? (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  בשלב בו אנו נמצאים נקיטה של אמצעי זהירות אגרסיביים עוד יכולה לעצור את התפשטות המחלה.  אחוזי התמותה בגילאי ה60+ הם לא… בשלב בו אנו נמצאים נקיטה של אמצעי זהירות אגרסיביים עוד יכולה לעצור את התפשטות המחלה.  אחוזי התמותה בגילאי ה60+ הם לא נתון שאפשר להעמידו במבחן, וכל פעולה שתמנע הדבקה בגילים אלה היא מחויבת המציאות ומצילת חיים בפועל (ראו אמצעים אגרסיביים). מערכת הבריאות בישראל הורעבה במשך שנים מבחינה תקציבית, ולא תוכל לעמוד בעומס התחלואה והתמותה שתביא איתה הדבקה בגילים האלה, ומכאן שיכולת המדינה לסייע עם פרוץ משבר עומדת בסימן שאלה. (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  בידוד הוא הגבלה קשה של חופש אשר יכולה להתבטא בכל תחומי החיים, ומהווה הדרה בפועל של הזקן מהחברה. יש לזכור… בידוד הוא הגבלה קשה של חופש אשר יכולה להתבטא בכל תחומי החיים, ומהווה הדרה בפועל של הזקן מהחברה. יש לזכור שמדובר באוכלוסיה רחבה, פעילה אשר מהווה חלק בלתי נפרד מהקהילה והחברה. מספר הנדבקים בישראל עומד כרגע על עשרות, זה לא מצדיק הרחקה מהנכדים, החברים והתעסוקה אשר ממלאים את היומיום של כל אחד מאיתנו. הצעד ההגיוני הוא להמשיך לבודד את החולים, לא את הבריאים. (צפיה בדעה במקור)
 • יצחק בריק

  אין הגיון בהכנסת מיליון וחצי איש לבידוד, מה גם שלפחות רבע מהם עדיין עובדים. עדיף לאתר את קבוצות הסיכון הגבוהות… אין הגיון בהכנסת מיליון וחצי איש לבידוד, מה גם שלפחות רבע מהם עדיין עובדים. עדיף לאתר את קבוצות הסיכון הגבוהות ולתת להם תשומת לב מיוחדת עם תוכנית מתאימה. למשל בני 70-80 עם מחלות כרוניות ורמת חיסון נמוכה. כמו כן יש להתייחס באופן שונה לאלה הנמצאים בבית אל מול אלה הנמצאים בדיור מוגן ובמוסדות. (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  האם להפסיק להתנדב? האם להפסיק להתנדב? (צפיה בדעה במקור)
 • עורך

  בימים האחרונים הופסק מגע של מתנדבים עם זקנים בכל רחבי הארץ. בוטלו ימי התנדבות של חברות, נסגרו מרכזי יום, ואין כניסת מבקרים… בימים האחרונים הופסק מגע של מתנדבים עם זקנים בכל רחבי הארץ. בוטלו ימי התנדבות של חברות, נסגרו מרכזי יום, ואין כניסת מבקרים לבתי אבות ודיורים מוגנים. מאות אלפי זקנים ספונים בבתיהם ללא קשר עם העולם החיצון. האם לכך התכוונו השלטונות בנקיטת צעדי החירום? האם לקחו בחשבון את ההשלכות ההרסניות על הציבור שהוא ממילא רגיש? יש שיאמרו שלא. יחד עם זאת, עולים קולות לפיהם הסכנה להידבקות ולמוות היא קריטית יותר מהרובד החברתי, לא כל שכן חוסר היכולת הכלכלית של המערכת להתמודד עם תחלואה מסיבית. מה דעתכם? האם לנתק קרבה פיזית מחשש לחיי הזקנים? או לשמר מערכת תמיכה חברתית, שבחלקה כוללת מגע? (צפיה בדעה במקור)
 • ורדה גרין

  חייבים לשמור על הבריאות והחיים של הזקנים, בהתייחסות מבדלת בין הזקנים הצעירים בריאים ומתפקדים לבין הזקנים-זקנים, בעלי מחלות כרוניות ומצב… חייבים לשמור על הבריאות והחיים של הזקנים, בהתייחסות מבדלת בין הזקנים הצעירים בריאים ומתפקדים לבין הזקנים-זקנים, בעלי מחלות כרוניות ומצב תפקודי ירוד. זה הזמן להשתמש בכל הטכנולוגיות החדשניות של תקשורת, לימוד ומשחק - מרחוק, כדי לא להשאיר את הזקנים בבדידות מעיקה ומדכאת. (צפיה בדעה במקור)
 • יצחק בריק

  הזקנים יצטרכו להיעזר בנכדים שידריכו אותם או במתנדבים הזקנים יצטרכו להיעזר בנכדים שידריכו אותם או במתנדבים (צפיה בדעה במקור)
 • דוד וידר

  אני סמנכל במוקד רפואי. הזקנים לומדים מהר להשתמש באמצעים טכנולוגיים כשהם מוצאים לנכון. סבתא לנכד בת 88 למדה להעזר בסקייפ… אני סמנכל במוקד רפואי. הזקנים לומדים מהר להשתמש באמצעים טכנולוגיים כשהם מוצאים לנכון. סבתא לנכד בת 88 למדה להעזר בסקייפ כשהבינה שהנכד יכול לדבר איתה ולראות אותו רק דרך סקייפ (מאוסטרליה). . הבעיה היא המחיר. קיימים פתרונות טכנולוגיים זמינים ומוכנים לשימוש להפגת בדידות באמצעים טכנולוגיים. גם כשהמחיר הוא 50 ש"ח לחודש - אין הענות מצד הותיקים. (צפיה בדעה במקור)

מקורות עקריים